תמחור מוצר חדש

השיטה המקצועית לתמחור מוצרים

כעת, אחרי שאתה יודע מהי העלות שלך ראה דוגמאות של תמחור מוצר חדש תוכל לחשב את מחיר המכירה ללקוח. כל מחיר שתיקבע מעל מחיר עלות המוצר הוא הרווח שלך לפני מיסוי.

החישוב האמיתי שונה במעט מהחישוב החשבונאי של מנהל החשבונות שלך שבוחן את ההוצאות וההכנסות בהיבט של רשויות המס בעוד שכאן ההוצאות וההכנסות נמדדות במציאות של עלויות אמיתיות.

מחיר השוק נמוך מהעלות האמיתית של המוצר

נניח שמחיר המכירה בשוק של מסך המחשב הזה הוא 700 ₪ (נמוך מכל אחת מהאופציות) איך בכל זאת תוכל להתמודד ולהרוויח כסף? יש לכך מספר אפשרויות להתמודדות:

  • אפשרות ראשונה – עליך לטפל בכל אחד מהפרמטרים שהוזכרו בטבלה כדי להפחית את ההוצאה. למשל אל תיסע להביא מהספק מוצרים אלא תתעקש שההובלה תהיה על חשבונו או אל תחזיק מלאי של מוצרים שיש בארץ ואפשר לקבל אותם תוך 24 שעות אלא אם זה מוצרים שנמכרים כל הזמן בקצב  גבוה. לחילופין תוכל לשדרג את מיומנויות ניהול המכירה והמו”מ שלך ושל העובדים שלך ולקצר את זמן המכירה.
  • אפשרות שניה – תסכם עם הספק שלך שהוא סופג את פריסת התשלומים וכי אתה תשלם לו עפ”י פריסת התשלומים הממוצעת אצלך בעסק. סביר להניח שהוא לא יסכים ואז האופציה הנוספת שלך היא לקבל ממנו הנחה גבוהה עבור מזומן. זה נכון לעשות עם ספקים שהמוצרים שלהם נמכרים בקצב גבוה וכך אם תקבל הנחת מזומן בסך 5%-10% הרי שזה יממן לך את עלות פריסת התשלומים.
  • אפשרות שלישית – אתה יכול לשפר את עלות הקניה שלך מהספק ע”י התחייבות לרכישת כמות גדולה יותר של מוצרים  אבל לא באופן מיידי אלא באופן מדורג שלא תעמיס על המחסן שלך ועל חשבון הבנק שלך, תציע לספק התחייבות לכמות מוצרים שאינה מוגבלת בזמן או בקצב משיכת המוצרים ובמקביל תקטין את פריסת התשלומים שאתה מציע ללקוחות שלך. בדרך זו תבטיח לעצמך מחיר נומך ממחיר רגיל ויחד עם זאת לא תעמיס על תזרים המזומנים שלך. אם תבחן את כל העסקאות מהחודשים האחרונים סביר להניח שתגלה שממוצע התשלומים נמוך בהרבה מ- 10 תשלומים שאתה מציע.
  • אפשרות רביעית – צרף לכל מוצר שנמכר מוצר משלים קטן שהרווח עליו הוא גדול באופן יחסי גם אם הרווח בשקלים הוא קטן. נניח מוצר שעולה לך15 ₪ ואתה מצרף אותו כעסקת חבילה ב 99 ₪.  בנה מגוון חבילות שהערך הנתפס שלהם בעיני הלקוח יהיה גבוה אך העלויות שלך קטנות על סך החבילה. זו הדרך המועדפת עלי ויש שיטה למכירת חבילות מוצרים משלימים ללקוח. על כך נרחיב כשניפגש…

צור קשר כעת –