עמיר קרן מכירות בשיטת הגישור בחברות

2 החלטות ניהוליות:

אימון מכירות בשיטת הגישור

מנהלי מכירות? 2 החלטות ניהוליות גורליות:

מנהלי מכירות מכירים את הסיטואציה של הצורך לקבל החלטות על בסיס יום יומי. לעיתים אלו החלטות קשות יותר וולעיתים החלטות קשות פחות.
עמידה ביעדים היא נר לרגלי מנהלי מכירות, אתם נמדדים על היכולת שלכם להוביל את אנשי המכירות לעמידה ביעדים והמצילחים בונים קריירה מקצועית מפוארת.
לעיתים אתם ניצבים מול החלטות גורליות שישפיעו עליכם ועל אנשי המכירות שלכם.
2 מהן כאן לפניכם:

החלטה מספר 1:

לעבוד רק עם אנשי המכירות המובילים – החלטה ניהולית שעליכם לקבל – האם לעבוד רק עם הסוסים הדוהרים בצוות המכירות על מנת להשיג יחד איתם את היעדים והמטרות ולוותר על אנשי המכירות שמשתרכים מאחור. המשמעות היא שאנשי המכירות שלא עומדים בקצב, יהיו מתוסכלים, יהוו משקולת על הצוות, יעכבו את ההתקדמות וייתכן שאף יגרעו את עצמם מהצוות ויחפשו מקום עבודה חדש.

החלטה מספר 2:

להוביל, לנהל, להנהיג – החלטה של אמיצים, להוביל את הצוות להצלחות ועמידה ביעדים ולגשר על מירב הפערים בין אנשי הצוות. להיות המנהיגים שלא משאירים פצועים מאחור ורואים בהצלחת כל אנשי הצוות את הצלחתכם האישית והמקצועית. דורש מכם יותר משאבי זמן וניהול אך חדוות ההצלחה תאפיל על כל התסכולים שבדרך.

בהצלחה.

מנהלי מכירות – לתיאום פגישה ללא התחייבות שילחו הודעה או התקשרו:
באמצעות ה- מייל, רוצה להשאיר הודעה או שנשוחח 077-8066444?

הדרכת מכירות בשיטת הגישור

32 שנות הניסיון שלי בשטח כמנהל מכירות בחברות גדולות ומובילות, היוו את היסודות לשיטה הייחודית שפיתחתי להגדלת מכירות, לשיפור הרווחים ולעמידה ביעדים העסקיים… המשך לקרוא >>

מנהלים ממליצים

טיפים למכירות

שיטות הפעולה

בנה את אסטרטגיית היציאה​ של אנשי המכירות שלך!!

סדנת מכירות בשיטת הגישור – יוצרים שגרת מכירות חדשה, מדוייקת ומשתלמת יותר!!!

עוד על אסטרטגיית היציאה >>

איתור מנועי צמיחה לפיתוח עסקי להרחבת הפעילות עם לקוחות קיימים, גיוס לקוחות חדשים ואיתור הזדמנויות להגעה לקהלים חדשים ולמוצרים מותאמים.

לתיאום פגישה (ללא התחייבות) >>

הכנה והטמעת תכנית פעולה אפקטיבית להגדלת המכירות. הובלת תוכנית הפעולה יחד עם מנהלי החברה ואנשי המכירות להגדלת נתח השוק והמכירות.

איך מכינים תוכנית פעולה >>

3 הכללים לחברה בצמיחה – תכנון, ניהול ובקרה. בניית תהליכי ניהול מתקדמים מבוססים על ניתוח שוק הפעילות ופוטנציאל הצמיחה. תכנון מדוייק לתהליכים חוצי חברה.

קרא עוד על תכנון עסקי >>