עמיר קרן מכירות בשיטת הגישור בחברות

נעים מאוד, שמי עמיר קרן

הכל החל בשנת 1987, השתחררתי מהצבא וחיפשתי את דרכי בחיים אך בעיקר חיפשתי עבודה… לשמחתי התקבלתי כאיש מכירות בחברה יצרנית קטנה. בדיעבד, הסתבר שזו הייתה פתיחתה של הקריירה שלי בתחום המכירות.

התמזל מזלי והתפקיד הראשון שהוצע לי היה בתחום מכירות.

לקחתי קטלוג תמונות ומחירון (שנת 1987, מי ידע שיהיה לנו אינטרנט) ויצאתי לתור אחרי לקוחות. עברתי מחנות לחנות, מלקוח אחד לאחר (D2D), כיתתי רגליים ו”שרפתי סוליות”, מתוך מחשבה שלכל מקום שאגיע יקבלו אותי בזרועות פתוחות והמכירות יזרמו כמו מים.

כל כך רציתי להרגיש את האדרנלין של סגירת עסקה ולחוות את תחושת ההצלחה… אך אחרי תקופה קצרה האמת המרה טפחה על פני. הבנתי שאף אחד לא חיכה לי. אני אמנם מנהל שיחות מכירה אך בעצם אין לי שיטה, אין לי הכוונה, אין לי תוכנית עבודה. 

אני מבזבז אנרגיה, שורף זמן ולא מצליח למכור! 

באותם ימים, לא היו סדנאות, קורסים או יועצים שיכלו לכוון אותי ולעזור לי. ידעתי שאם אני רוצה להשתפר, למכור יותר, לעמוד ביעדים ולגייס לקוחות חדשים, אני חייב לבנות תהליך מכירה חדש, שונה, מקצועי.

הבנתי שעלי לפתח שיטה ולבנות לעצמי תוכנית פעולה. 

לצורך כך, חזרתי למקורות שלי כבוגר צוות חילוץ של חיל האוויר.
בחיל האוויר מבצעים תחקיר לכל פעולה, מסיקים מסקנות ומנתחים כל אירוע. החלטתי לאמץ את הגישה המקצועית שעובדת מצוייין עבור חיל האוויר הטוב בעולם וליישם אותה בתחום המכירות. 

והתחלתי לנתח כל שיחת מכירה… 

ביצעתי תחקור מה עבד טוב בשיחת המכירה ומה פגע בשיחת המכירה, חיפשתי את המכנה המשותף שיצר לי חסם במכירה ואת המכנה המשותף שקידם אותי במכירה. ניתחתי, הסקתי מסקנות והפקתי לקחים כל שיחה עם לקוח ויישמתי אותם בשיחת המכירה הבאה. 

לאחר ניתוח אלפי שיחות מכירה, מצאתי את המכנה המשותף להגדלת המכירות שעוזר לסגור יותר עסקאות והתוצאות הגיעו באופן מיידי!

שיטת התחקור והסקת המסקנות של חיל האוויר, יחד עם הכשרתי כמגשר ועשרות שנות הניסיון שלי בתחום המכירות הם הבסיס לשיטת המכירות הייחודית שפיתחתי… 

מכירות בשיטת הגישור TM דרך אגב,

עד היום, גם לאחר עשרות שנים של ניהול מכירות ולמרות הניסיון רב השנים שלי, אני מנתח כל שיחה שאני מקיים עם לקוח. אני בוחן מה עזר לי לסגור את המכירה ומה יצר חסם, שמנע את המכירה ומסיק מסקנות לקראת הלקוח הבא.

עמיר קרן -
32 שנות ניסיון בתחום המכירות, מהשטח​

אני עוסק בתחום המכירות למעלה מ- 32 שנים מתוכם שנים רבות בתפקידי ניהול בכירים בחברות מובילות וגדולות. בקריירה המקצועית שלי הובלתי מערכי מכירות ארציים, הכשרתי עשרות מנהלי מכירות ומנהלי צוותים.

ניהלתי מנהלי סניפים קמעונאיים, מנהלי מכירות אזוריים, מנהלי ערוצי מכירה ומאות אנשי מכירות בפריסה ארצית.

הובלתי בהצלחה אלפי תהליכי מכירות, תהליכי משא ומתן עסקי, הסכמי סחר שנתיים עם מנהלי רשתות קמעונאיות, לקוחות B2B, לקוחות B2C, קבלני משנה, סיטונאים, יבואנים, ספקים ועוד.

בין התפקידים הבכירים שמילאתי והאתגרים עימם התמודדתי, ניתן למנות:

סדנת מכירות שטח | טכניקות להגדלת מכירות בנקודות מכירה וחנויות | 077-8066444

מנהל הסחר והמכירות – ניהול מנהלי ערוצים ואנשי מכירות, ניהול הסכמי סחר שנתיים עם רשתות שיווק, חנויות ומפיצים, ניהול רשת הזכיינים שבבעלות אלקטרה ושותף להתווית הפעילות השיווקית והגדלת המכירות. ניהול תקציב מכירות שנתי של למעלה
מ -500.000.000 ש”ח. 

סדנת מכירות שטח

מנהל מכירות ארצי – ניהול מערך מכירות השטח הכולל מנהלי אזורים ועשרות אנשי מכירות. ניהול תמהיל המוצרים בהתאמה לשווקים משתנים, התאמת החברה לפעילות בשוק תחרותי והובלת החברה לעמידה ביעדים העסקיים השנתיים. אחריות לניהול 70 אנשי מכירות, 5 מנהלי אזורים ותקציב מכירות שנתי של 100.000.000 ש”ח.

קורס לאנשי מכירות – כלים לניהול מכירות בשטח | הקורס המקיף מסוגו לניהול חנויות ומשווקים

מנהל אגף לקוחות מוסדיים – אחריות לניהול פעילות המכירות עם מוסדות ממשלה וגופים מוסדיים: משרד הביטחון, חברת חשמל, בזק, משטרה, דואר, משכ”ל, עיריות וכו’. אחריות לניהול מנהלי מכירות ואנשי מכירות ייעודיים, איתור מנועי צמיחה ושיפור תהליכים להגדלת רווחיות והתייעלות.

קורס לאנשי מכירות – כלים לניהול מכירות בשטח | הקורס המקיף מסוגו לניהול חנויות ומשווקים

מנהל החטיבה הקמעונאית – ניהול החטיבה הקמעונאית הכוללת עשרות סניפים ומאות עובדים. ניהול הפעילות הקמעונאית, גיוס והכשרת מנהלי סניפים ואנשי מכירות, מסחור חנויות, ניהול מבצעי קד”מ, הגדלת מכירות ורווחיות בחנויות. אחריות לניהול 150 עובדים, אנשי מכירות, מנהלי סניפים ומנהלים מקצועיים. 

מכירות מומחים

ליווי והטמעת שיטות ניהול מתקדמות בחברות – הכוונה וליווי להגדלת המכירות והרווחים בפעילות העסקית, כתיבת תכניות יעדים, בניית תכניות שכר ותגמול לאנשי מכירות, הכנת תכניות פעולה להגדלת מכירות ומימוש הפוטנציאל העסקי.

איתור מנועי צמיחה לפיתוח עסקי, הכשרת מנהלי ואנשי מכירות, ליווי תהליכי המכירה כולל פגישות עם לקוחות, ייעול תהליכים לשיפור רווחיות ולעמידה ביעדים.

מכירות בשיטת הגישורTM

בפיתוח וגיבוש השיטה הייחודית שילב עמיר קרן את 32 שנות הניסיון שלו כמנהל מערכי מכירות בחברות מובילות בישראל יחד עם השכלתו האקדמית והכשרתו כמגשר מוסמך. את הכלים והשיטות שרכש כמנהל בכיר בחברות המובילות,

עמיר קרן מיישם ומטמיע בחברות

באמצעות שירותי ניהול ייחודיים במיקור חוץ לקמעונאים, סיטונאים, יבואנים ומשווקים הכוללים הטמעה ויישום תהליכי ניהול מקצועיים בחברות בצמיחה.

עמיר קרן מנחה קורסים וסדנאות בתחום המכירות והמשא ומתן העסקי . מנחה הבית של המרכז הישראלי לניהול, לשכת המסחר חיפה והצפון  ומנחה קורסים וסדנאות
בחברות מובילות – לוריאל, נת”ע הרכבת הקלה, מכתשים אגן, אמת מיחשוב, חישתיל, מיצובישי, מולטילוק, לנדוור ועוד.

מדריך מנהלי ואנשי מכירות, בשטח. 

באמצעות ליווי אישי צמוד והטמעת שיטות ניהול ושיטות מכירה ייוחודיות המבוססות על מודל מכירות בשיטת הגישורTM

את חברת ACTIVE DIRECTOR מקבוצת ע. פוקוס ניהולי בע”מ הקים עמיר קרן בשנת 2008, מתוך תפיסה מקצועית כי תהליכים היוצרים שינוי אמיתי ומהותי בחברות צריך לתכנן, להוביל ולהטמיע באופן אישי.

ליווי מקצועי אישי, צמוד, זמין ומחוייב 

וההכוונה המקצועית נעשית באופן הדדי ומשותף יחד עם בעלי החברה, המנהלים והעובדים בחברה.

החשיבה, התכנון, הביצוע והיישום בפועל נעשים ביחד, בשטח! עמיר קרן מוביל חברות להשגת המטרות העסקיות ומלווה את בעלי החברה ומנהליה באופן אישי ומקצועי לכל אורך התהליך.

יישום והטמעת שיטות וכלים לניהול מקצועי ופתרונות אפקטיביים בהתאמה אישית ליעדי ומטרות החברה, שלך!

בין לקוחותיי (רשימה חלקית):